פירוש חלומות על צב לפי הפסיכולוגיה

משמעות צב בחלום

פירוש חלום על צב לפי הפסיכולוגיה

צב
קטגוריות: בעלי חיים

לפי הפסיכולוגיה, הופעת צב בחלום לרוב מסמלת תחושה של תקיעות וחוסר התקדמות בכיוון מסוים. פירוש חלומות על צב רומזים שכשם שהתקדמותו של הצב איטית והוא מרבה לנוח כך גם החולם מרגיש שתחום מסוים בחיים שלו תקוע ולא מתקדם.
מהסביבה בה הצב הולך בחלום ניתן להבין מהו התחום בחיי החולם שהוא מרגיש שהוא תקוע בו. כך למשל, אם צב יופיע בפארק הקבוע בו החולם נוהג לרוץ ניתן להבין מפירוש החלום כי הוא מרגיש תקוע בתחום הספורט. ככלל, ניתן לומר כי התחושה היא של מאמץ רב, חוסר התקדמות והליכה במקום.
חשוב שנבין שלפי הפסיכולוגיה התחושות הללו לא חייבות להיות בעלות אחיזה במציאות. כלומר, יתכן שהחולם מרגיש ברמה הסובייקטיבית תקוע אך ברמה האובייקטיבית ובמבט מהצד למעשה הוא מתקדם יפה.
פתרון חלומות על צב שנמצא במרוץ עם עוד חיות ומגיע אחרון יכול לרמוז על כך שהחולם מרגיש שביחס לסביבה הוא לא מצליח להתקדם וכי הסביבה החברתית עוקפת אותו מבחינת הישגים ויכולות כלכליות. שוב, נציין שמדובר בתחושה שלאו דווקא נתמכת במציאות וחשוב להבין זאת כאשר מפענחים את פירוש החלום.
לאחר שהבנו את משמעותם הבסיסית של פירוש חלומות על צב, כעת ננסה להבין מדוע הופיע צב אצל החולם בתקופה הספציפית שהופיע. לרוב חלומות כאלה יגיעו אחרי תקופות ממושכות שבמהלכן עושים משהו אחד ולא מגוונים. לדוגמה, נמצאים באותה העבודה כבר המון שנים, נמצאים בנישואין ארוכים מאוד או במערכת יחסים ארוכה, גרים באותה הדירה שנים על גבי שנים וכו'.
לפי הפסיכולוגיה, הדרך לטפל בתחושות כאלה היא ליצור גיוון בתוך המסגרת הקיימת. כלומר, פירוש חלומות על צב לחלוטין לא קורא לחולם לעזוב את עבודתו או הזוגיות שלו אלא להפך, יציבות היא דבר מבורך. עם זאת, בתוך היציבות יש ליצור שינויים ועניין. כך לדוגמה, זוג שתמיד יוצא לאותם המקומות ימצא תחומי עניין ובילוי נוספים, אדם שמרגיש שחוק מעבודתו ימצא תחומי עניין נוספים שעד היום לא נגע בהם וכו'.
לסיכום, פתרון חלומות על צב מתייחס למצבים בחייו של החולם שהוא מרגיש שלא מתקדמים. תחושה זו דומה לתחושה של צעידה במקום ואף לתחושת שעמום.
לפי הפסיכולוגיה, החלום מזמין את החולם להישאר במסגרת הנתונה ולא לשבור אותה רק מתוך תחושות של חוסר התקדמות. במקביל, על החולם לנסות להבין היכן ניתן לגוון, להשקיע מאמצים ולעשות זאת. חשוב לזכור שהרגלים בחיינו הם דבר חיובי, אך מידי פעם צריך לנער אותם ולשבור שגרה.


קראו פירוש חלום נוסף על צב


נשים חולמות: קראי פירוש חלום על צב במיוחד לנשים


פירושי חלומות נוספים שקשורים לחלום על צב

בושם
פירוש חלום על בושם לפי הפסיכולוגיה:

לפי הפסיכולוגיה פירוש חלום על בושם מסמל תכונות של יצירתיות שמחכות... לחצו לפירוש המלא


בן
פירוש חלום על בן לפי הפסיכולוגיה:

פירוש חלומות על בן מייצג לפי הפסיכולוגיה את כל ההזדמנויות ה-"גבריות"... לחצו לפירוש המלא


ערבי
פירוש חלום על ערבי לפי הפסיכולוגיה:

על פי מילון פירוש החלומות לפי הפסיכולוגיה, הופעת ערבי בחלום מעלה... לחצו לפירוש המלא


אנשים שחלמו על צב חלמו גם על הסמלים הבאים:

ירוק


שיניים


אריות


חלומות נפוצים בחודש האחרון

עץ
פירוש חלום על עץ לפי הפסיכולוגיה:

הופעה של עץ בחלום קשורה בצמיחה כלכלית ורגשית שהחולם שואף להגיע... לחצו לפירוש המלא


מים
פירוש חלום על מים לפי הפסיכולוגיה:

פתרון חלומות על מים לפי הפסיכולוגיה מתייחס לרצון של החולם לחוש... לחצו לפירוש המלא